Vaimulikud loosungid

Tänase päeva Vennastekoguduse loosung
kalender.piibel.net/kal/

Vaimulikud loosungid on avaldatud loosung.piibel.net  veebilehel.

Nutiseadmetega on võimalik loosungeid lugeda kasutades Kalender.NET appi, rakendus on saadaval Android ja IOS seadmetele.

Arhiiv  2008-2022 loosungiraamatud

Loosungisalmid

JUMALA SÕNA IGAKS PÄEVAKS

Vaimulikud loosungid on võimalus siduda Jumala Sõna meie argieluga. Aasta igaks päevaks on siin kirjas kaks piiblisalmi, lisaks palve või mõtisklus. Vaimulikud loosungid võivad saada esimeseks sammuks, et õppida tundma Piiblit kogu selle laiuses ja sügavuses.

JUMALA SÕNA PALJUDES KEELTES

Vaimulikud loosungid ilmuvad üle kogu maailma rohkem kui 50 keeles. Nad ühendavad inimesi erinevatest  kultuuridest ja konfessioonidest. Ainuüksi saksa keeles antakse loosungeid välja miljon eksemplari aastas.

293 AASTAT JUMALA SÕNA

Vaimulikud loosungid on katkematult ilmunud alates 1731. aastast, kõnetades inimesi läbi muutuva aja.

Loosungiraamatu ajalugu

3. mai eelõhtul 1728 pärast õhtuse palvetunni lõppu andis N.L.von Zinzendorf igale osavõtjale suuliselt kaasa enda poolt valitud piiblisalmi, mida palus järgmisel hommikul lugeda ja päeva jooksul selle üle mõtiskleda.

Sellest päevast alates saatis ta igal õhtul Herrnhuti kõigisse 32 majja enda valitud piiblisalmi nagu kuldsalmi järgnevaks päevaks, tunnetades, kui tähtis on, kui terve kogudus mõtiskleb ja palvetab sama teksti alusel. See ühendab koguduse liikmeid ka lahus olles.
Hiljem hakkas ta neid salme välja loosima kuni oma surmani.

Peagi hakati päeva loosungeid laiali saatma üle Saksamaa.

1731. a hakati neid trükkima ja raamatuna köitma, lugemispiirkond laienes üle Euroopa ning teistelegi mandritele.

Tänapäeval loosib loosungeid Herrnhutis spetsiaalne komisjon.

Esimene salm on loositud Vana Testamendi ja Psalmide hulgast.
Teine, Uue Testamendi salm on valitud vastavalt sobivusele loositud salmiga.
Kolmas salm on nagu lugeja vastus Piibli tekstile.

Raamatukest trükitakse kohandatatult umbes 50 keeles. Eesti keeles hakkasid Vaimulikud Loosungid jälle ilmuma 1993.

Ilmunud on "Vaimulikud loosungid 2024" - Jumala Sõna igaks päevaks.

2024. aasta vennastekoguduse Vaimulikud loosungid on jätkuvalt saadaval.
Videoklipis palub peavanem Eenok Haamer loosungiraamatu uuele väljaandele Jumala õnnistust.
Vaata siit!

Loosungeid saab osta Vennastekoguduse keskusest, Tallinnast Endla 68 (info@vennaste.ee või 5159 012)

hinnaga 5 eurot ja ostes kümme või rohkem, 4 eurot

(Ostes veel rohkem, siis järgmise 10 tk pealt lisandub veel 2 tasuta)

Meil on palju edasimüüjaid üle Eesti, esmalt küsi loosungiraamatut enda kogudusest.

Raamatud müügil ka raamatupoodides: Tartus Pauluse raamatupoes ja Tallinnas Logose raamatupoes.

Õnnistatud lugemist!

Sest igaüks, kes palub, see saab ja kes otsib, see leiab, ja kes koputab, sellele avatakse. Mt 7:8

Eesti keelsete loosungiraamatute arhiiv

Loosungiraamatud avanevad pdf formaadis siit:

2022  2021  2020  2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008